voip caller id

CID Easy® VoIP Caller Id


CID Easy® VoIP Caller Id, VoIP (Sayısal) telefon sistemleri için geliştirilmiş caller id çözümüdür.

CID Easy® VoIP Caller Id, Analog telefon hatları için kullanılan Caller ID cihazlarının voip (Sayısal) telefon sistemleri için olan karşılığıdır. Yazılımlarımızın yeni nesil voip (sayısal) telefon sistemleri ile de entegrasyonunu sağlar.

CID Easy® VoIP Caller Id çözümünün Ar-ge çalışmaları ve tasarımı firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Türkiye'nin ilk ve tek ip telefon caller id çözümüdür

voip caller idhandVoIP telefon sistemlerinde (SIP Santral/IP Santral/Sanal Santral/Internet Telefonu vs) kullanılmak üzere tasarlanmış callerid çözümüdür. Santral markasından ve servis sağlayıcıdan bağımsız olarak tüm fiziksel IP santral ve sanal santraller ile çalışır.

handHerhangi bir telefon operatörünün sağladığı web servisi değildir. Doğrudan voip üzerinden caller id çözümleyen bir araçtır, çağrı geldiği anda caller id bilgisi alınır.

handBir web veya Internet üzerinden sorgulama ile çalışmadığından, internete ve sunucuya bağlı gecikme, kopukluk, aksaklık yaşatmaz. Gelen Caller id bilgisini doğrudan VoIP client üzerinden alır.

handOperatörden/santralden bağımsızdır, istediğiniz operatörle ve yerelde (firmanızın içinde) kurulmuş bulunan IP santraller ile de sorunsuz çalışır.

handTüm voip (ip/internet/sanal santral) telefon sistemleri ile uyumludur.

VoIP (Sayısal) telefon sistemleri ne tür avantajlar sağlar;


voip Callerid özellik 1Kiralanabilen sanal santral çözümleri sayesinde fiziksel santral satınalma maliyetlerini ortadan kaldırır.

voip Callerid özellik 2Sabit ücretler ve görüşme ücretleri düşüktür, abonelik, arama ve görüşme maliyetlerinizi de son derece azaltır. En küçük konfigiürasyonlarda bile yıllık yüzlerce lira tasarruf sağlar.

voip Callerid özellik 3Tek telefon numarası üzerinden aynı anda birden fazla çağrıya cevap vermenizi sağlar, telefonlarınızın meşgul çalmasını önler. Askıya alma, bekletme, aktarma gibi fonksiyonları vardır.

voip Callerid özellik 4Özel bir kablo alt yapısı gerekmediğinden, adres değişikliklerinde başvuru yapmadan özgürce telefonlarınızı taşıma imkanı sağlar.

voip Callerid özellik 5Görüşme kaydı, telesekreter, zamanlanmış karşılama mesajları gibi eski santrallerde pahalı modüller eklemeyi gerektiren araçlar, çok düşük maliyetler ile sisteme dahil edilebilir.

voip Callerid özellik 6Kurulumu ve taşınması kolaydır. Mobil ve kablosuz ağlarda kullanıldığında herhangi kablo bağlantısı olmadan ağın kapsama alanında özgürce taşınabilir.


voip Callerid özellik 7Kurulum ve kablomama gerektirmez. WEB ve cihaz tabanlı konfigürasyon araçları sayesinde kolayca yönetilebilir, özellikler ayarlanabilir.


voip Callerid özellik 8Hizmet sağlayıcıdan bağımsızdır, istediğiniz zaman başka bir servis sağlayıcıya taşıyabilir ve ve ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirilebilirsiniz.


voip Callerid özellik 9Mevcut telefon hatlarınızın VoIP servislerine taşınması oldukça ucuz (kimi zaman tamamen ücretsiz) ve kolaydır. Tüm taşınma işleminiz bir kaç saat içinde gerçekleşir.